top of page

איך אני נראֶה כשאני שותק

סיפורים קצרים מאת: יאיר בן־חיים

 

בנוסף לכתיבת שירה,  המוזה מאפשרת לי מעת לעת לשלוף סצנות סיפוריות ומזה זמן תכננתי להוציא ספר סיפורים קצרים שכתבתי במהלך השנים. והנה הצלחתי לגבש קובץ שאני שלם איתו.

זהו הספר השלישי שלי והוא כולל סיפורים קצרים, הגיגים ומחשבות, ושירים בודדים הקשורים לעלילה.

אני מזמין אתכם להיות שותפים ליצירת ספר הפרוזה הראשון שלי שיקרא: 'איך אני נראֶה כשאני שותק'. הנושא את שם הסיפור שזכה במקום השלישי ב'תחרות הסיפור הקצר' מטעם ''אגודת הסופרים העברים' גם הסיפור 'היא' שהוגש אף הוא לתחרות וזכה בציון לשבח יפורסם בספר. 

באפשרותכם לבחור את אחד ממסלולי התמיכה המופיעים מטה. 

תודתי מראש

ההשקה כבר בשלבי תכנון. 

מסלול 1  - 55 ש"ח 

הספר השלישי שלי 

'איך אני נראה כשאני שותק'

ישלח אליכם בדואר ישראל

המחיר כולל משלוח

מסלול 2  - 90 ש"ח 

הספר השלישי שלי 

'איך אני נראה כשאני שותק'

בנוסף תקבלו את ספר השירה הראשון שלי "דּוֹרֵשִׁירָה"

ישלח אליכם בדואר ישראל

המחיר כולל משלוח

מסלול 3  - 90 ש"ח 

הספר השלישי שלי 

'איך אני נראה כשאני שותק'

בנוסף תקבלו את ספר השירה השני שלי 'להשתגע באמצע היום'

ישלח אליכם בדואר ישראל

המחיר כולל משלוח

מסלול 4  - 120 ש"ח 

הספר השלישי שלי 

'איך אני נראה כשאני שותק'

בנוסף תקבלו את שני ספריי השירה שלי:

'דּוֹרֵשִׁירָה'  ו-'להשתגע באמצע היום'

ישלח אליכם בדואר ישראל

המחיר כולל משלוח

מסלול 5  - 135 ש"ח 

תקבלו את הספר השלישי שלי 

'איך אני נראה כשאני שותק'

בנוסף תקבלו את שני ספריי השירה שלי:

'דּוֹרֵשִׁירָה'  ו-'להשתגע באמצע היום'

וגיליון מס' 1 של כתב-העת 'המסדרון'

ישלח אליכם בדואר ישראל

המחיר כולל משלוח

סיפורים מתוך הספר:

 

להכניס קצת שמיים לחיים שלי / יאיר בן־חיים

 

אני בוהה בך. הצבע הלבן מתאים לך. אתה משדר ניקיון, משרה  תחושה טובה. קרוב לשעה אני סוקר אותך במבטי, מוקסם ושותק. לא מדובר כאן על נוכחות, היא קיימת. יחד עם זאת, אתה נמצא מולי וכתמיד אתה שותק. מילים זה לא הקטע שלך, אין לך בכלל מושג איך עושים את זה. אתה חרש אילם, ובכל זאת אני טורח לפרוק בפניך את מטעני היומיום. טוב לי שאתה כאן.

 

תאר לך שתוכל לדבר, שפתאום תקום לתחייה ויהיה לך גוף ופה ושפתיים ולשון. אתה ואני נוכל לנהל שיחות נפש. ואני לא איעלב אם מפעם לפעם תגיד לי לשתוק. אתה הרי מכיר אותי; כשאני מתחיל לדבר, אני לא סותם ת'פה.

 

לוּ ידעת איך אני משתוקק לשמוע את קולך. גם מילה אחת תספק אותי. תגיד טוב, תגיד רע, תגיד כואב, אוהב. משהו. מה כבר ביקשתי?

 

ועד שזה יקרה, אם בכלל, קיבלתי החלטה. החלטתי לקחת יוזמה. אני יושב כאן מולך תקופה ארוכה, וכל הזמן הזה חושב מה ניתן לעשות כדי לשבור את המחיצות, לשבור את השתיקה המעיקה שלך. חשבתי על חלון, על מדף, אפילו על דלת אלומיניום מצופה זהב. היום הבזיק במוחי רעיון חדש, מהול בתחושה של כאב. אני עדיין לא נעול עליו סופית, אך כנראה שנאלץ להיפרד. היה לי נעים במחיצתך שנים רבות, אבל כמה עוד אפשר לנהל שיח של חרשים! זה לא יכול להימשך כך!

 

החיים שלי לא תלויים בך. עבורך זה הסוף, עבורי זאת הזדמנות להכניס קצת שמיים לחיים שלי. לא להאמין, אני מדבר אליך ויודע שאין שמץ של סיכוי שתענה לי. הרי אתה בסך-הכל קיר.

 

חור / יאיר בן־חיים

 

תקדח, ותשתדל שזה יהיה הכי קרוב למרכז. עכשיו תביט ימינה עד הקצה. רואה את החלל למעלה מצד ימין? זה  אגף הכאב. זה המתחם שבו מרוכזים כל הכאבים שלי. בכוונה מיקמתי אותו בקצה הרחוק, שלא יבלוט. מצד שמאל, במקביל לכאב, תעשה חלוקה שווה, שם אני מתכנן למקם את הבושה. אין צורך להבליט אותה. שתהיה בשכנות לכאב. ניתן להם הזדמנות להתחבר ואולי אף לעשות דיל.

 

לפני הבושה תשאיר שטח קטן, מטר על מטר. לא צריך יותר. שם אמקם את החסינות. כן, היא חזקה ולא זקוקה למרחב גדול. במקביל אליה, אני מתכנן לאחסן את כל השירים. כן, שירים. שמעת נכון. מילים מילים  מילים ועוד מילים. זה לא ממש בולט, אך עדיין בטווח של עין בלתי-מזוינת. מי שממש ירצה, יטרח וימצא. מצידי, שיערוך משתה של מילים.

 

לפני השירים אני רוצה להקצות שטח של שמונה מטר רבועים, ולאחסן שם את שמות כל האנשים שהכרתי. רשימה מלאה של שונאים, אוהבים וסתם עוברי אורח. תיעוד מושלם. שיהיה.

 

מה עוד? אה, כן, אני רוצה לשריין מקום לפחדנות. פחדנות זה לפעמים סוג של הגנה מפני עצמי. מסביב לה תשאיר שטח ריק. קצת אוויר לנשימה. אתה יודע, לפעמים צריכים לנשום ככה כדי להמשיך.

 

וכמעט שכחתי. שקדנות. אני רוצה אותה לפני הפחדנות ולפני שמות האנשים שהכרתי. היא תהיה חומת מגן וחיץ ביני לבין הבריות. 

 

זהו, עכשיו תדמיין שהחור שקדחת הוא חור ההצצה הטוב ביותר בסביבה. את מוזמן להציץ חופשי על חשבון הבית. ולאחר מכן שלא תעז לחפור לי בשכל.

bottom of page